Kimondta az Európai Bíróság: a magyar állam jogellenesen tart őrizetben menedékkérőket Röszkénél
Őrizetbe vételnek minősül, hogy embereket nem engednek ki a tranzitzónából, azonnal szabadon kell engedni őket – döntött az uniós bíróság.
Őrizetbe vételnek minősül, hogy embereket nem engednek ki a tranzitzónából, azonnal szabadon kell engedni őket – döntött az uniós bíróság.
Jogszerű a brit atomerőmű építéséhez nyújtott állami támogatás, az uniós közérdekre és a környezetvédelemre sem lehet hivatkozni ez ellen – ezt kellene az Európai Bíróságnak kimondania a főtanácsnoka szerint.
Az Európai Bíróság előtt lévő perben az ügy főtanácsnoka kifogásolja, hogy bár az uniós jog 28 napos őrizetet enged a menedékkérők esetében, két iráni és két afgán állampolgár azonban már hónapok óta Röszkén tartózkodik.
Néhány stúdió nagyon szeretné megleckéztetni a jogsértő felhasználókat, de egy uniós döntéshozó szerint erre nem minden esetben van lehetőség. Vagy nem úgy, ahogy elképzelték.
Kilátástalan próbálkozás a menekültügyről értelmes vitát folytatni. A jog azonban arra való, hogy az érzelmeket félre tudjuk tenni. Az Európai Bíróság ítélete után kimondhatjuk: Orbán szerződésszegésre építette a bölcs országvezető imázsát.
A testület ítélete szerint ellentétes az uniós joggal a hazai menekültügyi szabályozás egyik önkényes rendelkezése.
A kiskereskedelmi és a távközlési különadóról is egy hónap múlva hozhatja meg az ítéletet az Európai Bíróság.
Az Európai Bizottság jogtalanul tiltotta meg két adó beszedését Magyarországnak – mondta ki a főtanácsnok, akinek a véleménye nem köti ugyan a Bíróságot, ám szinte minden esetben megegyezik azzal az ítélet.
A főtanácsnok indítványa szerint a 2017-ben elfogadott jogszabály sérti a tőke szabad mozgását.
Egy jogi csavar miatt semmisíthetik meg a kártérítést, az érintett cégek aggódnak.
Csütörtökön az Európai Bíróság mondta ki: érvényes a mentelmi joguk.
Az Európai Bizottság tavaly perelte be Magyarországot, az ítélethozatalig másfél év is eltelhet.
Közzétette az Európai Bíróság a főtanácsnoki indítványt a Magyarország, Lengyelország és Csehország ellen, a menekültek be nem fogadása miatt indított eljárásban.
A devizahiteleseknek az eredetileg felvett összeget kell visszafizetni kamatok nélkül, így értelmezi egy ügyvéd az Európai Unió Bíróságának egy lengyel üggyel kapcsolatos minapi döntését.
A devizahitelesek győztek az Európai Bíróságon, de újabb perek várnak rájuk Lengyelországban.
Nem hagyja annyiban a Facebook azt az európai bírósági döntést, amely szerint globálisan is törölniük kell azokat a bejegyzéseket, melyeket valamely uniós ország törvénysértőnek talált.
Éppen a választások előtt derül ki, hogyan dönt az Európai Unió Bírósága a lengyel devizahitelekről.
Két ügyben is döntött az Európai Bíróság a multiknak nyújtott tiltott állami támogatásokkal kapcsolatban.
A jogszabály hatálya csak az Európai Unióra vonatkozik.
Nem ütközik uniós jogba a bolti kiskereskedelmi árbevételre kivetett különadó az Európai Bíróság főtanácsnoka, Juliane Kokott szerint.